Ostatnie pożegnanie prof. Henryka Samsonowicza

Profesor Henryk Samsonowicz

ur. 23 stycznia 1930 r. –  zm. 28 maja 2021 r. w wieku 91 lat.
Pogrzeb prof. Henryka Samsonowicza odbył się 10 czerwca 2021 r. w Warszawie na Cmentarzu Powązkowskim.
Profesor spoczął w grobie rodzinnym w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach (kwatera Aleja Zasłużonych, rząd 1, miejsce 103,104,105)

Pamiątkowa publikacja

Wydział Historii UW wydał pamiatkową publikacje po pogrzebie prof. Henryka Samsonowicza. Zawiera ona przemówienia z oficjalnych uroczystości pogrzebowych oraz kilka pamiątkowych zdjęć.

Publikację w wersji elektronicznej można pobrać stąd.

Księga kondolencyjna

Zachęcamy do wpisania się do Księgi kondolencyjnej, która zostanie przekazana Rodzinie Profesora Henryka Samsonowicza.
Księga będzie wyłożona w Sali Kolumnowej na Wydziale Historii UW w dniach 10–18 czerwca 2021 r. (8:00–18:00).

Kondolencje można składać także elektronicznie, za pośrednictwem tej strony

Wspomnienia o Profesorze Henryku Samsonowiczu, opublikowane w mediach

Listy kondolencyjne

Listy kondolencyjne, które spłynęły na ręce władz dziekańskich Wydziału Historii UW