Praca dla doktorantek/-ów i studentów/-ek II stopnia

Poszukujemy doktorantek/-ów oraz studentek/-ów (II stopień studiów) do pracy w projekcie naukowym, finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki pt. „Biskupie drzewa. Historia środowiskowa Puszczy Białej”.

Szukamy osoby otwartej na naukową przygodę z klimatologią historyczną i historią środowiska.

Tematyka projektu: historia środowiskowa Puszczy Białej w ostatnim tysiącleciu

Czas trwania: 2022–2026

Na czym ma polegać praca?

Prowadzenie kwerend archiwalnych, badania przeprowadzane w terenie, badania dynamiki dawnego krajobrazu, wydobywanie rdzeni z osadami biogenicznymi z jezior i torfowisk, prowadzenie badań gleboznawczych i analizowanie prób laboratoryjnych.

Dodatkowo w planach cykliczne spotykania z mieszkańcami Puszczy Białej i rozmowy o przeszłości ich regionu.

Zapraszamy na spotkania informacyjne dotyczące projektu i pracy w nim
  • 6 czerwca 2022 r. (poniedziałek) w godz. 17:00–19:00 on-line za pośrednictwem platformy ZOOM (https://bit.ly/Puszcza_Biała)
  • 8 czerwca 2022 r. (środa) w godz. 16:45–18:15, Wydział Historii UW, sala A, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa.

Wszystkie osoby zainteresowane pracą proszone są o wysyłanie zgłoszeń (imię, nazwisko, aktywnie używany adres e-mail) kierownikowi projektu dr. Tomaszowi Związkowi (tzwiazek@twarda.pan.pl).

OGŁOSZENIE (pdf)