We use cookies on this site to enhance your user experience. Do You agree?

„W dialogu. Nowe wizje nauczania historii”

W imieniu Wspólnej Polsko-Niemieckiej Komisji Podręcznikowej zapraszamy na konferencję „W dialogu. Nowe wizje nauczania historii” z okazji jubileuszu 50 lat istnienia Komisji. Odbędzie się ona w dniach 30 czerwca – 2 lipca 2022 r. na Uniwersytecie Warszawskim w Auditorium Maximum.

W trakcie konferencji Komisja dokona bilansu 50 lat udanego polsko-niemieckiego dialogu naukowego, zaprezentuje czwarty tom wspólnego podręcznika „Europa. Nasza historia / Europa – Unsere Geschichte”.  Zaplanowano również dyskusję nad przyszłymi zadaniami edukacji historycznej, w tym szczególnie podręczników szkolnych – także w szerszym ujęciu odnoszącym się do edukacji historycznej w muzeach, miejscach spotkań i mediach elektronicznych.

W konferencji wezmą udział historycy, dydaktycy i nauczyciele z Polski, Niemiec i innych sąsiednich krajów europejskich. W centrum debat znajdą się ponadnarodowe podręczniki i proces ich powstawania, aktualne wyzwania dla nauczania historii w Polsce, Niemczech i Europie, a także działania innych dwustronnych komisji podręcznikowych, praktyków z zakresu edukacja muzealnej i działalności miejsc spotkań.

Konferencja otwarta jest dla wszystkich zainteresowanych, organizatorzy proszą jednak o zgłoszenie obecności na adres dominik.pick@amu.edu.pl.

Program konferencji

Więcej informacji