Wyniki rankingu “Perspektyw” 2024 – jesteśmy najlepsi

26 czerwca 2024 r. opublikowany został Ranking Szkół Wyższych „Perspektywy 2024”. W rankingu kierunków studiów „historia” na naszym Wydziale po raz kolejny zajęła 1. miejsce.

Ranking kierunków studiów to uporządkowana informacja o najpopularniejszych kierunkach studiów prowadzonych w polskich uczelniach akademickich.

W rankingu 2024 „Perspektywy” oceniły 74 grupy kierunków studiów w 9 dziedzinach obejmujących nauki: humanistyczne, społeczne, ekonomiczne, ścisłe, przyrodnicze, techniczne, medyczne i o zdrowiu, a także rolnicze, leśne i weterynaryjne.

Ranking kierunków studiów „Perspektywy 2024”, w zależności od specyfiki danego kierunku, składa się z 12 lub 13 wskaźników, pogrupowanych w sześć głównych kryteriów i jedno kryterium dodatkowe. Różne są także wskaźniki wag poszczególnych kryteriów – w zależności od specyfiki kierunku. Kryteria główne to: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał akademicki, potencjał dydaktyczny, potencjał naukowy, umiędzynarodowienie oraz kryterium dodatkowe tj. egzaminy lekarskie, prawnicze czy uprawnienia projektowe.

Był to trzeci ranking opublikowany z uwzględnieniem wyników ewaluacji jakości działalności naukowej.

Jednocześnie sukces osiągnęła nasza Alma Mater – Uniwersytet Warszawski w XXV Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2024 zajął pierwsze miejsce.