Stypendia dla studentów w Szwajcarii

Szanowni Państwo,

ponieważ Szwajcaria nie należy do krajów Programu Erasmus + to oferuje własne stypendia w ramach Programu Swiss European Mobility (SEMP) finansowane przez Rząd Szwajcarski.

Zasady kwalifikacji w Programie SEMP są bardzo podobne do zasad kwalifikacji Erasmus. Podstawową i ważną różnicą w przypadku tych 2 programów jest to, że stypendia w ramach programu SEMP są wypłacane przez uczelnie szwajcarskie po przybyciu studenta do Szwajcarii. Wysokość stypendium zmienia się. W roku akad. 2023/2024 stypendium wynosiło 440 CHF/miesiąc.

Dodatkowo informujemy, że w związku z przystąpieniem Uniwersytetu Genewskiego do Sojuszu 4EU+ będzie możliwość nominowania dodatkowego studenta w ramach programu SEMP do Genewy (więcej info).

Lista umów z uczelniami szwajcarskimi

Kontakt do pełnomocnika ds. mobilności studenckiej:
dr Jerzy Szafranowski: j.szafranowski@uw.edu.pl