Szkoła letnia „Globalizing the Local”

Uniwersytet Warszawski, 9-13 września 2024 r., sala 125 na Wydziale Historii

Zapraszamy do udziału w letniej szkole  „Globalizing the Local: Unexpected Global Connections between Eastern Europe and the World”, skierowanej do studentów studiów magisterskich i licencjackich z historii i judaistyki.

W ciągu tygodnia, szkoła letnia obejmie seminaria prowadzone przez międzynarodowych i krajowych wykładowców, specjalizujących się w historii globalnej, ze szczególnym uwzględnieniem Europy Wschodniej i jej międzynarodowych powiązań z perspektywy historycznej.

Studenci będą mieli szansę zapoznać się z podstawowymi założeniami i koncepcjami metodologicznymi historii globalnej oraz z perspektywami jej rozwoju.

Warsztaty zakończą się tworzeniem projektów badawczych, które zostaną zaprezentowane i omówione podczas wspólnych sesji online z udziałem studentów i wykładowców w tygodniu 16-20 września.

Zapraszamy studentów zainteresowanych historią wczesnonowożytną i nowożytną Polski, Europy Środkowej i Wschodniej, Azji, Afryki oraz Ameryki Łacińskiej. Kadrę dydaktyczną będą stanowić wykładowcy Wydziału Historii UW oraz specjaliści z renomowanych europejskich uczelni.

Udział w szkole jest bezpłatny, a dla studentów spoza Warszawy możliwe jest bezpłatne zakwaterowanie. Językiem wykładowym będzie angielski. Uczestnicy mogą otrzymać 4 ECTS za udział w zajęciach oraz 2 ECTS za końcową pracę pisemną.

W przypadku dużej liczby zgłoszeń, zastrzegamy sobie prawo do przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych online z kandydatami. Termin rozmów zostanie ogłoszony najpóźniej do 24 czerwca 2024 r.

Zainteresowanych studentów prosimy o zgłoszenie wstępne drogą mailową na adres globalhistory@uw.edu.pl do 23 czerwca 2024 r.

Prosimy o zawarcie w zgłoszeniu:

1. Profilu akademickiego i zainteresowań badawczych
  2. Znajomości języków obcych
  3. Tematu pracy dyplomowej (opcjonalnie)