List dziekana do nowych studentów

Szanowni Państwo,

Gratuluję Państwu przyjęcia na studia na Wydziale Historii UW.

Po trudnym roku, jaki z racji zagrożenia epidemicznego zmuszeni byliśmy przeżyć w trybie zdalnym, liczymy że rok akademicki 2021/2022 uda nam się bezpiecznie przeprowadzić w trybie stacjonarnym. Zarówno Ci z Państwa, którzy w trybie zdalnym kończyli edukację szkolną, jak i Ci, którzy w zeszłym roku mieli zajęcia zdalne na uczelni, zasługują na bezpieczne warunki studiowania w salach.

Tryb zdalny wymaga zarówno od studentów, jak i od prowadzących znacznie więcej wysiłku, niż tradycyjna dydaktyka stacjonarna. Życzę i Państwu i sobie, byśmy od 1 października mogli rozpocząć bezpiecznie zajęcia w salach. Aby zapewnić nam wszystkim poczucie bezpieczeństwa, zachęcam Państwa do skorzystania z możliwości zaszczepienia się przeciw COVID-19. Szczepionki podane pracownikom naszego Wydziału zapewniają im pewien stopień bezpieczeństwa, wydatnie zmniejszając ryzyko ciężkiego przebiegu choroby. Im wyższy będzie – wśród osób przebywających na naszym Wydziale – odsetek zaszczepionych, tym bezpieczniej będziemy się wszyscy czuli.

Zaszczepienie się jest indywidualną decyzją każdego z nas. Przyjmując szczepionkę przeciw COVID-19 mogą Państwo przyczynić się do zapewnienia zdrowia naszej wydziałowej wspólnocie, dbając jednocześnie o własne zdrowie.

dr hab. Łukasz Niesiołowski-Spanò
dziekan Wydziału Historii UW

Warszawa, 3 sierpnia 2021 r.