Nabory do zespołów artystycznych UW

Drogie Studentki, Drodzy Studenci,

podczas studiów na Uniwersytecie Warszawskim możecie rozwijać swoje pasje w zespołach artystycznych. W najbliższym czasie odbędą się nabory do zespołów działających przy naszej uczelni: Chóru Akademickiego, Zespołu Pieśni i Tańca „Warszawianka” i Teatru Hybrydy, a także Chóru Wydziału Fizyki UW. Zespoły serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w eliminacjach.

Poniżej podajemy niezbędne informacje i terminy dotyczące naborów, a po więcej szczegółów zapraszamy na strony internetowe i do indywidualnego kontaktu z zespołami.

Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego

Zgłoszenie na przesłuchania do chóru wymaga:

Wybrane osoby zostaną zaproszone na przesłuchania indywidualne w siedzibie chóru w dniach 12, 13 lub 16 października 2021 r.

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”

Eliminacje kandydatów odbędą się:

• 5 października 2021 r. o godz. 18:00 w VII LO im. J. Słowackiego przy ul. Wawelskiej 46
  • 7 października 2021 r. o godz. 18:30 w SP nr 23 im. E. Szymańskiego przy ul. Reja 1

Kandydaci muszą mieć co najmniej 19 lat. Podczas eliminacji sprawdzana będzie muzykalność, rytmika i koordynacja ruchu, umiejętności taneczne i podstawowa znajomość tańców polskich. Kandydaci proszeni są również o prezentację piosenki, niekoniecznie o charakterze ludowym. Na eliminacje należy zabrać strój do ćwiczeń i wygodne obuwie.

W ramach zajęć w zespole można zaliczyć WF, a także uczęszczać na przedmiot ogólnouniwersytecki „Taniec i śpiew – folklor różnych regionów Polski”. Próby odbywają się we wtorki w godz.: 18:00 – 19:30 zajęcia wokalne, 19:30 – 22:00 zajęcia taneczne oraz w czwartki w godz.: 18:30-22:00 zajęcia taneczne.

Teatr Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego

Eliminacje do Teatru są dwuetapowe:

• Przesłanie do 26 września 2021 r. na adres teatr@uw.edu.pl zgłoszenia zawierającego nagranie audio fragmentu własnej interpretacji wiersza lub prozy w języku polskim oraz nagranie wykonania piosenki w języku polskim. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, nr indeksu, wydział, kierunek, rok studiów i telefon kontaktowy.
  • Wybrane osoby zostaną zaproszone na indywidualne przesłuchanie, które odbędzie się 27 września 2021 r o godzinie 16:00. O miejscu przesłuchań kandydaci zostaną poinformowani.

Dodatkowo Teatr poszukuje również doświadczonych wokalistów i tancerzy do widowiska muzycznego, którego premiera odbędzie się w grudniu 2021 r. Zgłoszenia można przesyłać na adres teatr@uw.edu.pl.

Chór Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego

Przesłuchania do chóru odbędą się w dniach 7 i 14 października w auli 006 w budynku Wydziału przy ul. Pasteura 5. Należy wcześniej umówić się na konkretną godzinę, zgłaszając się mailowo na adres: chor@fuw.edu.pl

Próby odbywają się w czwartki w godzinach 17:30-20:00.