Otwarte wykłady konkursowe – XIX wiek

Zapraszamy do uczestnictwa w otwartych wykładach, które zostaną wygłoszone przez kandydatów zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu na stanowisko asystenta badawczo-dydaktycznego w Zakładzie Historii XIX wieku.

Wszystkie wykłady odbędą się 13 czerwca 2022 r. stacjonarnie w sali A na Wydziale Historii UW (II piętro).

Kandydaci zaprezentują się w następującej kolejności i z następującymi tematami:

• godz. 14:30-14:55
    dr Elżbieta Kwiecińska
    Tożsamość narodowa jako wybór w XIX wieku. Przypadek Juliana Klaczki (Jehuda Lejba) i Wołodymyra Antonowycza (Włodzimierza Antonowicza)
  • godz. 15:00-15:25
    dr Mateusz Maleszka

Francuski dyplomata Joseph Arthur de Gobineau (1816-1882) i narodziny ideologii rasistowskiej w Niemczech
  • godz. 15:30-15:55
    dr Michał Mydłowski
    Organizacja i funkcjonowanie obozów wojskowych w trakcie wojny secesyjnej (1861-1865)
  • godz. 16:00-16:25
    dr Adrianna Sznapik