Warsztaty “Analiza sieci danych historycznych”

Serdecznie zapraszamy zainteresowane osoby na warsztaty “Analiza sieci danych historycznych. Warsztaty dla polskich instytucji dziedzictwa kulturowego”. Odbędą się one 17 lipca 2023 r. w budynku Wydziału Historii UW w sali B2.

Udział wymaga rejestracji.

Dla kogo są te warsztaty?
Warsztaty skierowane są do specjalistów i ekspertów instytucji dziedzictwa kulturowego oraz studentów, którzy chcą rozwijać nowe umiejętności związane z sieciami i humanistyką cyfrową.

Z jakim oprogramowaniem będziemy pracować?

Zaplanowano prace z NODEGOAT, czyli pakietem oprogramowania do analizy danych sieciowych. Jest on często używany przez humanistów, szczególnie historyków. Można w nim zarządzać, analizować i wizualizować dane w czasie i przestrzeni.

10.00-12.00 – stawiamy pierwsze kroki w Nodegoat
W tej części poznamy podstawy działania oprogramowania, nauczymy się, jak dostosować i zamodelować dane. Poznamy przykłady zastosowania Nodegoat w podobnych pracach.

12.00-13.00  – przerwa

13.00-16.00 – dzielimy się własnym doświadczeniem
W tej części przyjrzymy się różnym zagadnieniom, w tym danym uczestników i przedyskutujemy konkretne możliwości oprogramowania. Będziemy poszukiwać rozwiązań skrojonych na miarę potrzeb uczestników.

Więcej informacji na stronie projektu (Events)