Łańcuch dziekański

Z przyjemnością informujemy, że zaprojektowano i wykonano łańcuch dziekański, który od roku akademickiego 2023/2024 będzie służył władzom do reprezentowania naszego Wydziału na oficjalnych uroczystościach.
Po przekształceniu się instytutu w wydział dotychczasowy łańcuch Wydziału Historycznego pozostał w posiadaniu Wydziału Nauk o Kulturze i Sztuce. W związku z tym, po rozpoznaniu rynku i zasięgnięciu opinii w środowisku akademickim, władze dziekańskie postanowiły zlecić wykonanie łańcucha pracowni artystycznej MK Design z Olsztyna.
Łańcuch jest wykonany z galwanizowanego srebra; złożony jest z ogniw przypominających tarcze oraz elementów ozdobnych w postaci amfor i zdobień łączących. Zwieńczenie łańcucha stanowi klejnot z postacią Clio – muzą historii – i okalającym ją napisem w języku łacińskim „Historia magistra vitae est” czyli „Historia nauczycielką życia”.