Warsztaty o historii przestrzennej

W dniach 7-8 grudnia 2023 r. odbyły się warsztaty pt. “Places and locations. Historical research challenges for present-day digital disambiguations” zorganizowane w ramach prowadzonego na naszym Wydziale projektu “People, Places and Events: Innovative Spatial Humanities Research to support Interpretation and Explanation”.

Rozmawialiśmy o tym, jak radzić sobie z niejasnościami dotyczącymi w historii przestrzennej. Wśród uczestników warsztatów byli specjaliści w omawianej dziedzinie z Polski i zagranicy. Kolejnym etapem i wynikiem warsztatów maja być artykuły poświęcone poruszanej na warsztatach tematyce.

Historia przestrzenna to obszar badań koncentrujących się na analizie tego, jak miejsca i przestrzeń wpływają na wydarzenia historyczne, kulturę i społeczeństwo i jak te czynniki kształtują historię.

Warsztaty odbyły się dzięki współpracy naszego Wydziału z Instytutem Leibniz-Gemeinschaft.