Grant NCN w konkursie “Preludium”

Narodowe Centrum Nauki (NCN) zwiększyło finansowanie projektów badawczych w konkursach OPUS 25, PRELUDIUM 22, MAESTRO 15 i SONATA BIS 13 dzięki dodatkowym 200 milionom złotych z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na rok 2024.

Wśród nagrodzonych projektów znalazł się wniosek „Bóg na niebie, car na ziemi: Władza imperialna i religijność chłopów w Królestwie Polskim, 1905-1915” doktoranta Łukasza Kożuchowskiego z naszego Wydziału. Otrzyma on kwotę 156 784 zł na sfinansowanie działań naukowych.

Serdecznie gratulujemy!

Dzięki dodatkowym środkom przyznanym w maju 2024 roku 322 grantobiorców z list rezerwowych otrzymało decyzje o finansowaniu, co zwiększyło łączną liczbę laureatów do 774. Łączna wartość sfinansowanych projektów wzrosła do 864,9 mln zł.