mgr Adrian Warsiński

Biogram

Magisterium z prawa na Uniwersytecie Warszawskim (2019), doktorant w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych UW (2020-2024), pobyt studyjny w ramach programu Erasmus+ w Friedrich-Meinecke-Institut na Freie Universität Berlin (2021).

Od 2019 r. młodszy wykonawca w projekcie pt. „Wielka i Mała Rozbieżność widziane przez szkła korporacji: mieszkańcy Europy Środkowo-Wschodniej w Azji w XVII wieku” (Narodowe Centrum Nauki – OPUS 14, nr 2017/27/B/ HS3/00151), od 2019 r. praca na Wydziale Prawa i Administracji UW jako specjalista z zakresu badań, rozwoju i współpracy międzynarodowej, od 2021 r. członek Zespół Historii Globalnej / Warsaw Centre for Global History na Wydziale Historii UW.

Tytuł rozprawy

Jak niderlandzka była Niderlandzka Kompania Wschodnioindyjska? VOC jako globalny oraz wielonarodowy pracodawca i kwestia tożsamości w nowożytności.