Nagroda im. Henryka Samsonowicza za publikacje naukowe z zakresu historii

Dziekan Wydziału Historii UW zdecydował o ustanowieniu od roku akademickiego 2023/2024 nagrody im. Henryka Samsonowicza za publikacje naukowe z zakresu historii, napisane przez pracowników/pracowniczki lub doktorantów/doktorantki Uniwersytetu Warszawskiego. Jest to nagroda dziekana, przyznawana autorom i autorkom wyróżniających się publikacji raz do roku w dwóch kategoriach: monografii naukowych oraz edycji lub przekładów tekstów źródłowych.

Nagroda może mieć trzy stopnie, z różnymi wysokościami finansowego wyróżnienia przy czym możliwe jest przyznanie do dwóch nagród tego samego stopnia ex aequo.

Prawo do nominowania książek do nagrody mają wszyscy pracownicy Wydziału Historii UW. W tym roku nagrodzone mogą być książki opublikowane w roku 2021 lub 2022.

W edycji 2023 nagrody przyzna jury w składzie:

• dr hab. Marcin Pauk, prof. ucz. (przewodniczący);
  • dr hab. Katarzyna Błachowska;
  • dr hab. Paweł Janiszewski, prof. ucz.;
  • dr Natalia Królikowska-Jedlińska;
  • dr hab. Marek Pawełczak, prof. ucz.;
  • dr hab. Jolanta Sikorska-Kulesza, prof. ucz.;
  • dr hab. Marcin Zaremba, prof. ucz.;
  • dr hab. Marzena Zawanowska, prof. ucz.

Nominację książki do nagrody należy kierować bezpośrednio do przewodniczącego jury – prof. Marcina Pauka (m.pauk@uw.edu.pl) załączając krótką rekomendację zgłaszanej książki oraz samą publikację (najchętniej w postaci pdf-a).

Termin nominacji został przedłużony do 15 listopada 2023 r.

Regulamin i zarządzenie dziekana

Serdecznie zachęcamy do zgłaszania propozycji!