Grant w konkursie POB IV dla rodziców – Nowe Idee

Uniwersytet Warszawski ogłosił wyniki konkursu „POB IV dla rodziców – Nowe Idee, edycja 2”.

Z przyjemnością informujemy, że jeden ze zwycięskich wniosków złożył dr hab. August Grabski z naszego Wydziału. Tytuł jego projektu to „Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce w optyce Komitetu Centralnego PZPR (1970-1980)”.

Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 65 239,84 zł.

Konkurs skierowany był do pracowników i doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego, którzy w ciągu ostatnich sześciu lat przebywali na urlopach macierzyńskich, ojcowskich, rodzicielskich lub wychowawczych i którzy posiadają co najmniej stopień doktora oraz prowadzą badania w obszarze POB IV (zagadnienia związane z kulturą, społeczeństwem, tożsamością i relacjami międzynarodowymi) . Konkurs miał na celu wsparcie naukowców w ponownym zaangażowaniu się w działalność badawczą po przerwach związanych z urodzeniem, wychowaniem lub przysposobieniem dziecka.