Profesor wizytująca na Wydziale Historii

Już dziś z przyjemnością informujemy, że od 1 kwietnia do 30 czerwca 2024 r. na stażu w ramach “4EU+ Visiting Professorships” profesor wizytującą na Wydziale Historii będzie Katinka Sewing z Uniwersytetu w Heidelbergu.

Zainteresowania badawcze Pani Profesor obejmują kulturę materialną wschodniego basenu Morza Śródziemnego ze szczególnym uwzględnieniem sztuki i architektury późnego antyku, życia kobiet w okresie późnego antyku bizantyjskiego.

Biogram

4EU+ Visiting Professorships to inicjatywa mająca na celu wspieranie współpracy i wymiany wiedzy pomiędzy kadrą akademicką, studentami i doktorantami uczelni członkowskich. W naborze pilotażowym 2023 wybrano 9 kandydatów na dwu- lub trzymiesięczny pobyt w innej uczelni 4EU+. Jedna z dziewięciu osób trafi na nasz Wydział. Celem takich wizyt są wspólne działania edukacyjne i badawcze. Więcej informacji