Warsztaty „Revisiting Oral History Archives in Poland and Germany”

W dniach 6-7 lipca 2023 r.  na naszym Wydziale odbyły się warsztaty „Revisiting Oral History Archives in Poland and Germany”, zorganizowane przez prof. Felixa Ackermana (FernUniversität Hagen), dr Piotra Filipkowskiego (Instytut Filozofii i Socjologii PAN) i prof. Dobrochnę Kałwę (Wydział Historii UW).

Polsko-niemieckie spotkanie objęło wspólną interpretację relacji z archiwum  „Zwangsarbeit 1939-1945” oraz dyskusję nad różnymi podejściami do metod historii mówionej w warsztacie historycznym i sposobami korzystania ze stale rozrastających się archiwów oferujących źródła tego rodzaju.

Wydział Historii reprezentowały także nasze studentki i doktorantki, Dominika Nowicka, Marta Pawlińska i Katarzyna Szarla, które wraz Cäcilią Wosnitzką (Universität Wien), wzięły udział w rozmowie panelowej „Reflection: How to initiate further research on existing oral history collections?”

Fot. Katarzyna Szarla