Warsztaty z gośćmi z Uniwersytetu Columbia w Nowym Yorku

22 czerwca 2023 r. Wydział Historii UW gościł warsztat z udziałem przedstawicieli Uniwersytetu Columbia w Nowym Yorku (CU), zorganizowany przez Małgorzatę Mazurek (Associate Professor of Polish Studies, CU) i Harriman Institute CU z gościnnym udziałem profesorów: Rebekki Kobrin (Wydział Historii, CU), Kacpra Pobłockiego (Europejskie Centrum Regionalne UW), Michała Kozłowskiego (Instytut Filozofii UW), Michała Leśniewskiego (Wydział Historii UW), oraz doktorów: Jerome Bazina (Université Paris Est-Créteil) i Aleksandry Jakubczak (CU/Muzeum POLIN).

Podczas warsztatów przedstawiono wyniki najnowszych badań i kwerend archiwalnych z zakresu historii i epistemologii historycznej Polski, Europy Wschodniej XIX i XX wieku.

Finansowanie warsztatów: Harriman Institute, Uniwersytet Columbia, Migratory Networks

PROGRAM

10:10-10:55 James Nadel, The Ties that Bind: The Jewish Merchants of Warsaw and Diasporic Commerce in Late Imperial Russia
11:00-11:45 Charis Marantzidou, Modernizers on the Move. Russian Emigrès and Knowledge Transfer in Bulgaria, 1917-1956