Wernisaż wystawy „Dwie wojny – jedno cierpienie”/ Дві війни – одне страждання

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy  „Dwie wojny – jedno cierpienie” / Дві війни – одне страждання, przygotowanej przez Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu w Łodzi we współpracy z naszym Wydziałem.

Wernisaż odbędzie się 11 grudnia 2023 r. o godz. 13.00 przed Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego  (kampus główny UW, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28).

Ekspozycja stanowi uniwersalną opowieść o doświadczeniu dzieci dotkniętych dramatycznymi wojennymi doświadczeniami: małych więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego dla dzieci polskich oraz dzieci ukraińskich zmuszonych do ucieczki ze swoich rodzinnych domów w wyniku toczącej się inwazji rosyjskiej. Współautorką wystawy dr hab. Olga Morozowa z naszego Wydziału.

Ekspozycja będzie dostępna w przestrzeni Uniwersytetu Warszawskiego do 20 grudnia 2023 roku.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.