Wykład “Borders and Bordering in the Polish Second Republic”

Od października 2022 r. w murach Wydziału Historii w ramach 6-miesięcznego grantu z Fundacji Fulbrighta gościmy prof. Keely Stauter-Halsted.

Pani Profesor jest historyczką na University of Illinois w Chicago, gdzie prowadzi zajęcia z historii współczesnej Europy Wschodniej, płci i seksualności, kultury żydowskiej oraz migracji i mobilności. Intersujące ją naukowo zagadnienia obracają się wokół tematów związanych z nacjonalizmem chłopskim, stosunkami polsko-żydowskimi, prostytucją i handlem ludźmi.

Obecnie prof. Stauter-Halsted realizuje projekt, który skupia się na upadku europejskich imperiów lądowych i tworzeniu nowego państwa polskiego w następstwie I wojny światowej (tworzenie granic, uchodźcy).

Prof. Keely Stauter-Halsted zgodziła się wygłosić wykład „Borders and Bordering in the Polish Second Republic: Refugees and the Shaping of Modern Citizenship”, na który serdecznie zapraszamy.

Dyskusję po wykładzie poprowadzi prof. Dariusz Stola (ISP PAN).

Spotkanie odbędzie się 16 marca 2023 r. o godz. 16.30 w sali 125 na naszym Wydziale.

Wstęp wolny, zapraszamy!