“Elity wobec bezkrólewia” – spotkanie z prof. Andrzejem Marcem

Zapraszamy na spotkanie z prof. Andrzejem Marcem (UJ) na temat elit w obliczu bezkrólewia oraz nieobecnego monarchy.
Spotkanie jest częścią seminarium “Średniowieczny świat elit” realizowanego przez Studencki Klub Międzyepokowych Badań Historycznych (SKMBH) przy współpracy z projektem badawczym “ELITES”.
28 marca 2022 r., godz. 18.00, sala nr 14 na Wydziale Historii UW.
Seminaria są realizowane w ramach projektu „Zasoby symboliczne i struktury polityczne na peryferiach. Legitymizacja elit w Polsce i Norwegii, ok. 1000-1300” (2019/34/H/HS3/00500). Projekt jest finansowany z funduszy norweskich, czyli środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021, w ramach konkursu Narodowego Centrum Nauki GRIEG. NCN jest operatorem programu poświęconego badaniom podstawowym, partnerem po stronie norweskiej jest The Research Council of Norway.