Różowa skrzyneczka na Wydziale Historii UW

Od początku semestru letniego 2021/2022 r. w budynku Wydziału Historii można znaleźć różową skrzyneczkę.

Znajduje się ona na III piętrze, w toalecie dla osób z niepełnosprawnościami.

Czym jest “Różowa skrzyneczka”?

Różowa skrzyneczka to bezpłatne środki higieny osobistej (podpaski i tampony), z których w nagłych przypadkach mogą skorzystać kobiety. Różowe skrzyneczki mają na celu ułatwienie funkcjonowania na uczelni studentkom, doktorantkom i pracownicom oraz zadbanie o ich komfort psychiczny.

Celem umieszczania takich skrzyneczek w przestrzeni publicznej jest również walka z wykluczeniem menstruacyjnym, poprzez zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji.

Weź lub zostaw

Środki higieniczne uzupełniane są przez Wydział Historii, ale także przez osoby z niej korzystające zgodnie z zasadą: „Jeśli potrzebujesz – weź. Jeśli możesz, podziel się”. Więcej informacji na stronach: Uniwersytetu Warszawskiego oraz  Fundacji „Różowa skrzyneczka”

Skrzyneczka zawisła na naszym Wydziale z inicjatywy władz Wydziału Historii oraz przy wsparciu Samorządu Studentów WH i Głównej Specjalistki ds. Równouprawnienia na UW.