Fakultatywne zajęcia historyczne

Fakultatywne zajęcia historyczne służą poszerzaniu wiedzy studentów z ulubionej przez nich epoki historycznej czy tematyki badawczej. Osoby zafascynowane historią najnowszą nie muszą więc na nią czekać aż do III roku studiów, z kolei pasjonaci starożytności nie muszą rozstawać się z antykiem po zakończeniu I roku nauki. Przez całe trzy lata można zatem uczestniczyć w zajęciach ściśle odpowiadających indywidualnym pasjom naukowym. Na każdym roku studiów należy z fakultatywnych zajęć historycznych uzbierać odpowiednią liczbę punktów ECTS: na I roku – 6, na kolejnych – po 3. Wybór wydaje się szeroki: co semestr Wydział oferuje bowiem od kilkunastu do kilkudziesięciu wykładów monograficznych (1 wykład to 2 ECTS) oraz od kilku do kilkunastu konwersatorium przygotowanych specjalnie z myślą o tym przedmiocie (1 konwersatorium to 3 ECTS).