6. Nazewnicza Konferencja „Zwinięte fabuły miast”

Zespół Nazewnictwa Miejskiego (m.st. Warszawy) oraz Biuro Kultury Urzędu m.st. Warszawy zapraszają na 6. Nazewniczą Konferencję Naukową „Zwinięte fabuły miast”.

Dyskurs konferencyjny toczony będzie z perspektywy wielu dziedzin. Poruszona zostanie perspektywa geograficzna, językoznawcza, literaturoznawcza, historyczna, socjologiczna czy planistyczna.  Zderzać się będą zdania teoretyków i praktyków, naukowców i samorządowców, zarządców i użytkowników miasta. Spotkają się fabuły miast polskich i niepolskich, dużych i małych oraz ich różnorodne interpretacje.

Konferencja odbędzie się w dniach 28-30 listopada 2022 r. stacjonarnie (Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52) oraz online.

Udział w konferencji wymaga wypełnienia formularza.

Więcej informacji oraz program.

Patronat nad konferencja objęli:

• prof. dr hab. Zbigniew Greń – dziekan Wydziału Polonistyki UW,
  • prof. dr hab. Maciej Jędrusik – dziekan Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW,
  • prof. UW dr hab. Łukasz Niesiołowski-Spanó – dziekan Wydziału Historii UW.