Dni adaptacyjne – harmonogram

Szanowni Państwo,

poniżej załączamy krótki wykaz najważniejszych dat i związanych z nimi aktywności, które czekają Państwa przed rozpoczęciem zajęć.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z nimi, ponieważ od wykonania niektórych z nich będzie zależeć poprawna rejestracja na zajęcia, zaliczenie obowiązkowych szkoleń bibliotecznych, co jest podstawą zaliczenia I roku studiów.

25 września, godz. 10.00-13.00, Sala Kolumnowa, I stopień HISTORIA

• powitanie i krótkie wprowadzenie w specyfikę studiów;
  • przedstawienie kierownika i opiekuna studiów, opiekunów specjalizacji oraz pracownic sekcji studenckiej;
  • prezentacja specjalizacji, które można zrobić na Wydziale Historii;
  • informacje o Centrum Pomocy Psychologicznej UW;
  • informacje o pomocy Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami;
  • informacje od Samorządu studenckiego;

27 września, godz. 10.00-12.00, Sala Kolumnowa, II stopień HISTORIA

• powitanie i krótkie wprowadzenie w specyfikę studiów;
  • przedstawienie kierownika i opiekuna studiów, opiekunów specjalizacji oraz pracownic Sekcji studenckiej;
  • informacje ogólne o programie studiów;
  • techniczne i szczegółowe omówienie programu, indywidualnego planu studiów, rejestracji i zasad funkcjonowania indywidualnych opiekunów i opiekunek naukowych;
  • prezentacja specjalizacji, które można zrobić na Wydziale Historii;
  • informacje o Centrum Pomocy Psychologicznej UW;
  • informacje o pomocy Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami;
  • czas na pytania.

1 października, godz. 10.00-12.00, Sala Kolumnowa, I i II stopień HISTORIA I KULTURA ŻYDÓW

OBOWIĄZKOWE SZKOLENIA BIBLIOTECZNE

W dniach 23-25 września odbędą się obowiązkowe szkolenia biblioteczne (W Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, ul. Dobra 56/66 oraz w Lektorium na Wydziale Historii).

Sprawdź, do której grupy zostałeś/zostałaś zakwalifikowana.

1-2 października – dni wolne od zajęć na Wydziale Historii

2 października – inauguracja i wydawanie legitymacji studenckich

12.00 – uroczysta inauguracja roku akademickiego na Wydziale Historii UW
Zaproszenia na inaugurację otrzymali Państwo mailowo. Po inauguracji będziemy wydawać legitymacje studenckie (sala B2 na parterze).

3 października – pierwszy dzień zajęć dydaktycznych na Wydziale Historii

5 października, godz. 8.00-11.00, Sala Kolumnowa, studia ZAOCZNE I PODYPLOMOWE

• godz. 8.00 – inauguracja studiów zaocznych
  • godz. 9.10 – szkolenie biblioteczne dla studentów studiów zaocznych
  • godz. 9.30 – inauguracja studiów podyplomowych
  • godz. 10.10 – szkolenie biblioteczne dla studentów studiów podyplomowych

Szczegółowe instrukcje dot. zasad studiowania zostaną Państwu przesłane mailem.

The meeting for English-speaking HAMC students will take place at another date. We will send information to those directly involved. / Spotkanie dla studentów anglojęzycznego kierunku HAMC odbędzie się w innym terminie. Informację prześlemy do osób bezpośrednio zaangażowanych. /

Załączamy INFORMATOR, z którym warto się zapoznać.

Poniżej znajdziecie Państwo informacje o trzech specjalizacjach, które oferujemy:

Każda z nich została zaprojektowana, aby dostarczyć niezbędnych umiejętności i wiedzy, które zwiększą Państwa szanse na rynku pracy.

Jako że Państwa plan zajęć jest silnie zindywidualizowany i opiera się na samodzielnych i terminowych rejestracjach na wiele zajęć oferowanych „do wyboru”, zrozumienie informacji zawartych w poradniku jest kluczowe dla Państwa sprawnego studiowania.

Aktualne dane kontaktowe do kierowników i opiekunów studiów

Wszystkie osoby, które posługują się na co dzień innymi danymi osobowymi (imiona, nazwiska) niż te, które widnieją w dokumencie tożsamości, a co za tym idzie w systemie USOS, mogą zgłosić ten fakt do sekcji studenckiej dziekanatu. Przed rozpoczęciem zajęć możemy na Państwa życzenie przekazać wykładowcom i wykładowczyniom grup, do których Państwo trafią, prośbę o używanie wybranej przez Państwa formy imienia lub nazwiska w komunikacji interpersonalnej i np. podczas odczytywania listy obecności. W takim przypadku możemy również podjąć starania o modyfikację adresu e-mail skrzynki UW.