We use cookies on this site to enhance your user experience. Do You agree?

Historię swą piszcie same

Temat historii kobiet od dawna jest przedmiotem badań naukowych i coraz częściej staje się także elementem debaty publicznej. 22 lipca 2022 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zbliżający się rok 2023 ogłosił Rokiem Aleksandry Piłsudskiej, a niebawem, 12 grudnia, przypada 140. rocznica jej urodzin. Inspirująca działalność Aleksandry Piłsudskiej pokazuje, że doskonale zdawała sobie sprawę, iż kobiety same powinny zająć się dokumentowaniem i upamiętnianiem swoich dokonań.

Zapraszamy Państwa na konferencję naukową Historię swą piszcie same. Polityka, historiografia i muzealne narracje z perspektywy kobiet, na której będziemy dyskutować o tym jak kobiety pisały swą historię na przestrzeni ubiegłego stulecia.

Konferencja odbędzie się w dniach 7-8 grudnia 2022 roku w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, będzie także transmitowana na kanale YouTube Muzeum (nie obowiązuje rejestracja).

Program


Konferencja jest organizowana przez: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku we współpracy z Instytutem Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk realizatorkami projektu badawczego „Patriotki jutra?” finansowanego przez Narodowy Program Rozwoju Humanistyki we współpracy z naszym Wydziałem.