We use cookies on this site to enhance your user experience. Do You agree?

Jak badać przestępczość seksualną w XVIII-wiecznej Polsce?

Zapraszamy na warsztaty “Jak badać przestępczość seksualną w XVIII-wiecznej Polsce?”. Poprowadzi je nasza doktorantka, Klaudia Rogowska. 
Warsztaty odbędą się 7 grudnia 2022 r. w godz. 13.00-15.00 w sali nr 17.
Warsztaty są przeznaczone przede wszystkim dla studentów studiów licencjackich i magisterskich na kierunkach historycznych, ale także dla wszystkich zainteresowanych tematem.
Prowadząca przekaże podstawową wiedzę na temat prowadzenia badań w zakresie historii przestępczości seksualnej. Uczestnicy będą pracować na przypadkach spisanych w różnego rodzaju XVIII- wiecznych księgach sądowych miejskich oraz wiejskich. Będą to zarówno materiały wydane drukiem, jak i rękopisy z terenów ówczesnego województwa krakowskiego, sandomierskiego oraz ruskiego.
Analizie zostaną poddane przypadki najczęściej występujące w tego rodzaju źródłach przestępstw seksualnych takich jak bigamia, gwałt, cudzołóstwo, kazirodztwo, sodomia (współcześnie rozumiana jako homoseksualizm i zoofilia).
Kontakt: k.stec2@uw.edu.pl, Instagram: @crime_woman
Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/3taNk0esi
 
___
Warsztaty są częścią projektu badawczego “Przestępstwa seksualne zagrożone karą śmierci na terenach województwa ruskiego w XVIII wieku”, realizowanego w ramach konkursu NCN „Preludium 20”