We use cookies on this site to enhance your user experience. Do You agree?

Nagroda czasopisma „Historyka. Studia Metodologiczne”

Z przyjemnością informujemy, że p. Marta Pawlińska, absolwentka Wydziału Historii UW, zdobyła pierwszą nagrodę czasopisma „Historyka. Studia Metodologiczne” im. Marcelego Handelsmana 2023 za najlepszą pracę magisterską z zakresu prac dotyczących teorii historii, historii historiografii i metodologii historii.

Nagrodzona praca nosi tytuł ,,Nie trzeba się załamywać jest się przecież mężczyzną. Obrazy męskości w pamiętnikach konkursowych polskich mężczyzn pracujących przymusowo na rzecz Trzeciej Rzeszy” i została napisana pod kierunkiem prof. Piotra M. Majewskiego (obrona w 2022 roku).


Nagroda jest sponsorowana przez Polskie Towarzystwo Historyczne oraz Polskie Towarzystwo Historiograficzne a organizowana przez Kolegium Redakcyjne rocznika naukowego „Historyka” i Krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego jako inicjatorów nagrody, a także Komisję Teorii Historii i Historii Historiografii oraz Metodologii Historii Komitetu Nauk Historycznych PAN i Zarząd Główny Towarzystwa Historiograficznego.