We use cookies on this site to enhance your user experience. Do You agree?

Nagrody za pracę doktorską

Z przyjemnością informujemy, że praca doktorska dra Oleksandra Avramchuka, napisana pod opieką  dr hab. Katarzyny Błachowskiej, pt. „Pisząc historię narodu ‘niehistorycznego’. Powstanie studiów ukraińskich i polsko-ukraiński dialog historyczny w USA (1939-1991)” zdobyła pierwsze nagrody w dwóch tegorocznych konkursach:

  • w konkursie Stowarzyszenia Instytut Literacki Kultura i Fundacji Kultury Paryskiej na najlepsze prace doktorskie i magisterskie
  • w konkursie im. Władysława Pobóg-Malinowskiego na Najlepszy Debiut Historyczny Roku w zakresie historii najnowszej.

Serdecznie gratulujemy!

 


Konkurs Stowarzyszenia Instytut Literacki Kultura i Fundacji Kultury Paryskiej na najlepsze prace doktorskie i magisterskie organizowany jest po raz piąty. Do Konkursu mogą być zgłaszane prace związane merytorycznie z działalnością Instytutu Literackiego w Paryżu i „Kultury” oraz biografiami i dorobkiem ich założycieli oraz twórców związanych z Instytutem Literackim.

Konkurs im. Władysława Pobóg-Malinowskiego na Najlepszy Debiut Historyczny Roku w zakresie historii najnowszej organizowany jest po raz czternasty. Prace oceniane są w dwóch kategoriach: prac doktorskich i magisterskich, poświęconych historii Polski i Polaków w XX wieku. Laureaci w każdej kategorii otrzymują dyplom, nagrodę pieniężną oraz umowę wydawniczą na wydanie całości lub części pracy.