We use cookies on this site to enhance your user experience. Do You agree?

Nominacja do nagrody im. Pileckiego

Instytut Pileckiego ogłosił listę nominacji do przyznawanej w tym roku po raz pierwszy międzynarodowej nagrody im. Witolda Pileckiego. Nagrodę w wysokości 75 tysięcy złotych oraz okolicznościową statuetkę otrzymają autorzy najlepszych książek naukowych i reporterskich, które ukazały się w minionym roku po polsku lub po angielsku i dotykają polskiego doświadczenia dwóch totalitaryzmów.

Wśród nominowanych w I kategorii „Naukowa książka historyczna” znalazł się nasz pracownik, dr hab., prof. ucz. Paweł Skibiński z książką Odnowa tej ziemi. I Pielgrzymka Jana Pawła II do Polski, czerwiec 1979, Centrum Myśli Jana Pawła II, Państwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa 2020.

W kategorii „Naukowa książka historyczna” organizatorzy planują nagrodzić najlepszą monografię lub syntezę na temat polskiego doświadczenia konfrontacji z dwoma totalitaryzmami w XX wieku. Nagradzana jest dobra dokumentacja, oryginalna interpretacja i atrakcyjny przekaz.

Laureatów nagrody poznamy podczas gali, która odbędzie się 17 listopada 2021 roku w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

Więcej informacji