QS World Ranking by Subject 2024 – historia pierwsza w Polsce

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w opublikowanym 10 kwietnia 2024 r. QS World Ranking by Subject 2024 kierunek „historia”, prowadzony na naszym Wydziale, znalazł się w przedziale 101-150 najlepszych kierunków historii na świecie (utrzymaliśmy pozycję z ubiegłego roku). Ranking wskazuje też, że jesteśmy numerem 1 w Polsce.

W tegorocznym rankingu dziedzinowym sklasyfikowano 1559 instytucji. Jeśli chodzi o cały Uniwersytet Warszawski nasza uczelnia okazała się najwszechstronniejszą polską szkołą wyższą, gdyż znalazła się w największej liczbie ocenianych kierunków, bo aż w 25 (przed rokiem było 21).

Poza „historią” w grupie 101-150 uplasowały się takie kierunki jak „antropologia”, „archeologia” i „lingwistyka”.

QS World University Rankings jest jednym z najbardziej prestiżowych zestawień na świecie.

Ranking wg kierunków studiów

Ranking wg uczelni