We use cookies on this site to enhance your user experience. Do You agree?

Rozmowy o zdrowiu psychicznym

Serdecznie zapraszamy studentki i studentów, doktorantki i doktorantów oraz pracownice i pracowników na warsztaty o zdrowiu psychicznym.

  • Warsztaty dla studentek i studentów
    „Rozmowy o zdrowiu psychicznym. Czy trzeba bać się depresji?”

    16 czerwca, godz. 11.30-13.00, sala 125 na Wydziale Historii

Kryzys psychiczny może dotknąć każdego. Jednym z reakcji na dotykające nas trudności są objawy depresyjne. Czym jest depresja, jak może się przejawiać, czy można radzić sobie z nią? Kiedy warto interweniować, na jakie sygnały u siebie lub innych osób wokół nas nie powinniśmy być obojętni?  Jaka może i jaka powinna być forma pomocy w takich stanach? Odpowiedzi na te pytania staną się podstawą rozmowy w czasie naszego spotkania.

  • Warsztaty dla doktorantek i doktorantów oraz pracownic i pracowników
    „Rozmowy o zdrowiu psychicznym. Czy trzeba bać się  depresji?”

    20 czerwca, godz. 12.00-14.30, sala 125 na Wydziale Historii 

Kryzys psychiczny przejawią się w różny sposób. Jednym z nich jest depresja. Podczas warsztatów poruszymy temat czym jest depresja, jak się przejawia, jak reagować na sygnały depresji u studentów, gdzie jest miejsce na działanie wykładowcy, a gdzie profesjonalisty pracującego z osobami w kryzysie; jaki powinien być dyskurs ze studentem w depresji, czego unikać. Poświecimy także czas dyskusji na temat problemu samobójstw wśród studentów.