Różnymi drogami do przeszłości

Wiosną 2021 r. opublikowano wyniki konkursu IDUB na promocję wyników badań naukowych wśród szerokiego grona odbiorców. Jednym ze zwycięskich pomysłów był projekt kierowany przez dr Julię Doroszewską „Różnymi drogami do przeszłości”.

Przedstawiamy filmy promujące multidyscyplinarne badania nad starożytnością i będące efektem pracy realizatorów tej inicjatywy.

dr Julia Doroszewska (Wydział Historii UW) opowiada o badaniach nad dziełem “Metamorfozy” albo “Złoty osioł”

Dr hab. Małgorzata Sandowicz (Wydział Orientalistyczny UW) opowiada o opowiada o życiu codziennym w starożytnej Mezopotamii.

Dr hab. Tomasz Waliszewski (Wydział Archeologii UW) opowiada o badaniach polskich archeologów w ruinach miasta Mustis (Tunezja).

Prof. Ewa Wipszycka-Bravo opowiada o życiu mnichów w starożytnym Egipcie

Dr hab. Jakub Urbanik (Wydział Prawa i Administracji UW) opowiada badaniach swojego zespołu nad tzw. Papirusem Dionizji

Dr hab. Jan Kozłowski (Instytut Filologii Klasycznej UW) opowiada o swoich badaniach nad intertekstualnością modlitwy „Zdrowaś Maryjo”

Prof. Łukasz Niesiołowski-Spanò opowiada o swoim projekcie “Żydzi Drugiej Świątyni – między tradycją a światem greckim. Wpływ kultury greckiej na Żydów epoki Drugiej Świątyni oraz jego dynamika”