Zawód: historyk? Profesor Andrzej Friszke

Czy historyk to rzeczywiście zawód? Czy powołanie? Czy bycie świadkiem? A może misja?

Wydział Historii UW oraz Towarzystwo WIĘŹ zapraszają na rozmowę “Zawód: historyk? Profesor Andrzej Friszke”.

Książka, na bazie której odbędzie się rozmowa (“Zawód: historyk”, wyd. Towarzystwo Więź), to opowieść o patriotycznej tradycji rodzinnej Profesora, o Jego młodych latach w Olsztynie, kontaktach z przedwojennymi politykami, o studiach na Wydziale Historycznym UW. Ale także wspomnienia opozycjonisty i emigranta. Na łamach książki pojawiają się niezwykli ludzie tamtych czasów – Mazowiecki, Bartoszewski, Michnik, Giedroyć.

Rozmowę z Andrzejem Friszkem prowadzą w książce dwaj historycy: Jan Olaszek i Tomasz Siewierski. Na naszym spotkanie rozmowę z trzema Panami poprowadzi Dobrochna Kałwa.

Spotkanie odbędzie się 14 grudnia 2022 r. o godz. 17.30 w Sali Kolumnowej na Wydziale Historii UW (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 w Warszawie). Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Zdjęcia z wydarzenia