Informacje dla nowych studentek i studentów

Dla wszystkich, którzy rozpoczynają przygodę z naszym Wydziałem mamy kilka wskazówek, gdzie szukać informacji, na jaką pomoc możecie Państwo liczyć, do kogo zwracać się w razie potrzeby.

WAŻNE KONTAKTY

KIEROWNIK JEDNOSTKI DYDAKTYCZNEJ
Kierownikiem jednostki dydaktycznej czyli prodziekanem ds. studenckich jest dr hab. Aneta Pieniądz. Kontakt w sprawach związanych z pełnioną funkcją uzyskacie pod mailem: kjd.historia@uw.edu.pl

KIEROWNICY STUDIÓW
Kierownicy studiów w roku akademickim 2023/2024 to:

OPIEKUNOWIE STUDIÓW

• Studia licencjackie na kierunku historia: dr Rafał Waszczuk, opiekun.lic.historia@uw.edu.pl
  • Studia magisterskie na kierunku historia – Indywidualni Opiekunowie Naukowi (ION)
  • Studia licencjackie i magisterskie na kierunku historia i kultura Żydów: dr Maria Antosik-Piela, e-mail: opiekun.judaistyka@uw.edu.pl

SEKCJA DS. STUDENCKICH

Telefony: 22 55 20 771, 22 55 20 592

STRONA WWW
Aktualności publikujemy na stronie głównej Wydziału (www.historia.uw.edu.pl) zarówno w aktualnościach wydziałowych jak i studenckich.

Jeśli jesteście użytkownikami Facebooka zapraszamy Was do dołączenia/obserwowania:

Jeśli korzystacie z Instagrama – również zapraszamy: https://www.instagram.com/wydzialhistorii.uw/

Wydział ma też swój kanał na YouTube: https://www.youtube.com/@wydziahistoriiuw

POMOC

PEŁNOMOCNIK DS. PRZECIWDZIAŁANIA DYSKRYMINACJI
Na naszym Wydziale znajdziecie pełnomocnika dziekana ds. przeciwdziałania dyskryminacji. Obecnie rolę te pełni dr Monika Polit (m.polit2@uw.edu.pl; telefon: 608 358 963). W razie jakichkolwiek problemów, związanych z dyskryminacją koniecznie dajcie znać. Takie sprawy na Wydziale nie mogą mieć miejsca i reagujemy na nie stanowczo.

WSPARCIE OSÓB W SPEKTRUM AUTYZMU
Na Wydziale oferujemy zatrudniamy tutora, który obejmuje swoim wsparciem studentów w spektrum autyzmu, studiujących na Wydziale. Wsparcie obejmuje udzielanie informacji organizacyjnych i formalnych (np. pomoc w rejestracji na zajęcia: korzystanie z systemu USOS, przekazywanie informacji i kontaktów do miejsc/osób udzielających wsparcia na uczelni). Do zadań tutora nie należy udzielanie wsparcia psychologicznego oraz merytorycznego w zakresie poszczególnych przedmiotów na Wydziale Historii. Do skorzystania z pomocy tutora wydziałowego nie jest wymagana formalna diagnoza ani rejestracja w Biurze ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Możliwe jest umówienie się z tutorem na spotkanie stacjonarne na Wydziale Historii lub też spotkanie w formie online. Na spotkania obowiązują zapisy. Kontakt: a.kubiak17@uw.edu.pl lub przez stronę Facebook-Tutor z Wydziału Historii.

RÓŻOWA SKRZYNECZKA I PRZEWIJAK
W budynku Wydziału Historii można znaleźć różową skrzyneczkę (III piętro, toaleta dla osób z niepełnosprawnościami) oraz w każdej damskiej toalecie koszyki z zapasem środków higienicznych. Różowa skrzyneczka/ różowy koszyk to bezpłatne środki higieny osobistej (podpaski i tampony), z których w nagłych przypadkach mogą skorzystać kobiety. Na Wydziale Historii UW został zainstalowany przewijak dla dzieci. Znajduje się on w toalecie na parterze.

OGÓLNOUNIWERSYTECKIE INSTYTUCJE POMOCOWE